Dominvrt.si
Osupljivo posestvo je več kot primerno statusu Jamesa Bonda.

Prodaja se vila z najlepšim razgledom na svetu

L.M.
15. 05. 2025 04.00
0

Na Francoskem nepremičninskem trgu se je znašlo osupljivo posestvo, ki se ponaša z najlepših razgledom daleč naokoli. Dodatno dejstvo, ki privlači morebitne kupce pa je, da je prav ta vila nekoč pripadala Seana Conneryju.

Posestvo na francoski rivieri, ki je bilo nekoč v lasti pokojnega Seana Conneryja, prvotnega Jamesa Bonda, se je vrnilo na trg z izklicno ceno približno 23,5 milijona evrov, je sporočila borznoposredniška hiša, ki je nepremičnino ta teden uvrstila na borzo.

Sean Connery je bil po mnenju mnogih prvi in edini pravi Bond.
Sean Connery je bil po mnenju mnogih prvi in edini pravi Bond. FOTO: AP

Hiša, zasnovana v slogu art deco-ja, prej znana kot 'Villa Roc Fleuri', kar bi lahko prevedli kot 'cvetlična skala', se nahaja na terasastem pobočju v francoski rivieri v Nici. V bližnji in daljni okolici je sedaj označena kot Bondova vila.

Ker se nahaja na osupljivem zemljišču v Nici s pogledom na Sredozemsko morje, je bila kot nalašč primerna za agenta 007 – in je bila uporabljena celo v več prizorih njegovega filma o Jamesu Bondu.

Zgrajena v prvi polovici prejšnjega stoletja

Čeprav datum njene izgradnje sega v davno leto 1930 in je bila vmes že temeljito prenovljena, so nekateri prvotni detajli še vedno jasno vidni.

Na 930 kvadratnih metrih so arhitekti pri prenovi ohranili originalne elemente, vključno s čudovitimi mozaiki, stropnimi letvami, lesenimi oblogami, kovanimi železnimi ograjami, originalna pa je celo kabina dvigala.

Osupljivo posestvo, več kot primerno statusu Jamesa Bonda

Hiša na jugu Francije, ki se razprostira na več kot en hektar velikem zemljišču, se nahaja ob vijugasti poti na robu pečine s pogledom na Promenade des Anglais in staro pristanišče.

Vila Seana Conneryja ponuja osupljiv razgled.
Vila Seana Conneryja ponuja osupljiv razgled. FOTO: Profimedia

Za vhodnimi vrati, ki zagotavljajo zasebnost pred preveč vnetimi oboževalci in paparaci, najdemo kamnito graščino zasnovano v klasičnem francoskem arhitekturnem slogu dvajsetih let prejšnjega stoletja. Zunanjost je odeta v pisane glicinije, kar doda še več romantike že tako idiličnemu okolju.

Zgrajena v petih etažah z dvigalom in strešno teraso, se vila ponaša s petimi spalnicami in kopalnicami v različnih nadstropjih. V glavnem nadstropju se nahajata dve dnevni sobi in čajna kuhinja. Jedilnica in kuhinja sta umeščeni v spodnje nadstropje in vodita na vrtno teraso.

Medtem ima glavna spalnica v zgornjem nadstropju dve ločeni kopalnici, garderobo in zasebni balkon.

V vili se nahaja 5 spalnic in kopalnic.
V vili se nahaja 5 spalnic in kopalnic. FOTO: Profimedia

V spodnjem nadstropju se nahaja fitnes kompleks s telovadnico in notranjim bazenom, ki se odpira na vrt, tušem in garderobami.

Osupljivo posestvo je več kot primerno statusu Jamesa Bonda.
Osupljivo posestvo je več kot primerno statusu Jamesa Bonda. FOTO: Profimedia

Okna od tal do stropa ponujajo osupljiv razgledov na gore in morje. Terasa in vrt, ki obdajata hišo pa vabita k  popolni sprostitvi. 

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 921