Teh devet veličastnih stavb, ki se ponašajo s čudovitimi vrtovi, prostranimi posestvi in pestro kulturno zgodovino na vsakem vogalu, so v zadnjem času dobile povsem nov namen. Preurejene so bile v nastanitve, primerne za sodobne turiste.
Pokukali smo v nekaj najlepših gradov, ki danes služijo kot hoteli.
Grad Herálec, Češka
Grad Herálec, češki grad z obzidjem iz 13. stoletja, popelje popotnike nazaj v čas. Strope in stene krasijo elegantne freske, posest pa obdaja angleški park. Grad je skozi leta služil kot dom plemiških družin, kasneje pa je v njem delovala tekstilna šola in internat za otroke s posebnimi potrebami. Družina Kasper ga je kupila leta 2004 in mu po prenovi, ki je trajala dve leti in pol, vdahnila novo življenje kot hotel. Gostje lahko raziskujejo naravne lepote Češkega višavja, plavajo v obokanem notranjem bazenu ali se sprostijo v spa centru.
Schloss Bensberg, Nemčija
Grad Schloss Bensberg, ki je bil nekoč v lasti plemiča Johanna Wilhelma II. iz Düsseldorfa, je navdihnjen po Versaillesu in gradu Winchester. Prav ti dve palači so imeli v mislih pri gradnji tega veličastnega doma na kölnskem podeželju, ki je bil zgrajen z namenom, da bi on tam imel pribežališče za zadnja leta svojega življenja. Čeprav Wilhelm ni nikoli užival v dokončanem gradu, lahko obiskovalci Althoff Grandhotela Schloss Bensberg doživijo sijaj, ki si ga je zamislil. Lovska koča v baročnem slogu ponuja 77 hotelskih sob in 34 apartmajev, popotniki pa lahko uživajo v treh restavracijah, vključno z restavracijo z dvema Michelinovima zvezdicama.
Grad Ashford, Irska
Grad Ashford, ki se razprostira na 350 hektarjih ob jezeru na irskem podeželju, je sinonim za razkošje, kakršnega so nekoč poznali graščaki. To brezhibno obnovljeno posestvo, zgrajeno leta 1228, danes ponuja petzvezdično izkušnjo, zavito v zgodovinski sijaj. Obiskovalec ne more mimo vitražev, lestencev in starinskih kadi, poleg tega pa okolica ponuja dejavnosti, kot so sokolarstvo, jahanje in čolnarjenje po bližnjem jezeru Lough Corrib. Vsaka soba je edinstveno zasnovana s starinskim pohištvom in stenami, obloženimi s svilo, medtem ko se spa – ki se nahaja v nekdanjem zimskem vrtu – zdi kot svetišče. Ashford, nekoč dom družine Guinness, zdaj gosti popotnike, ki iščejo brezčasno eleganco v pravljičnem okolju.
Fairmont Frontenac, Kanada
Grad Fairmont Frontenac je bil zasnovan leta 1893 s strani tedanjega predsednika Kanadskih železnic. Ta si je želel, da bi veličastna zgradba v mesto Quebec privabila svetovno smetano, kar mu je tudi uspelo. Frontenac Quebec je še danes najbolj fotografirana hotelska stavba na svetu. Od obdobja prohibicije, ko so Američani tja prihajali na pijačo, do druge svetovne vojne, ko sta Winston Churchill in Franklin D. Roosevelt snovala strategije za zavezniške kampanje, je s hotelom povezanih kar nekaj anekdot. Ta hotel v grajskem slogu, ki je zdaj v lasti kanadskega nepremičninskega podjetja, združuje neogotsko in Beaux-Arts arhitekturo. Ogromna stavba s 611 sobami obsega tudi spa ter več restavracij, razgled pa se odpira na reko St. Lawrence in staro mestno jedro.
Grad Grand-Lucé, Francija
Ta neoklasični biser v dolini Loare ni toliko hotel, temveč bolj uresničene sanje iz 18. stoletja. Grad Grand-Lucé, prvotno zgrajen za plemiča na dvoru Ludvika XV., združuje aristokratski čar s sodobno prefinjenostjo. V njegovi neposredni okolici se nahajajo očarljivi vrtovi, saloni, polni originalnih stenskih poslikav in oblog, in apartmaji, opremljeni z razkošnimi tkaninami in izbranimi starinami. Veličastnost gradu uravnotežuje brezhibna postrežba in pridih sproščenega francoskega glamurja. Gostje se lahko sprostijo ob bazenu, uživajo v zasebni večerji v zrcalni plesni dvorani ali pa se preprosto sprehodijo po formalnih vrtovih.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV