Od ploščic do novih kopalniških armatur in pohištva – prenova kopalnice ni poceni. Nenazadnje se vedno pojavijo še dodatni skriti stroški, ki jih vnaprej niti ni bilo mogoče predvideti. Ne glede na to, kako obsežna je prenova, pa je mogoče z nekaj pametnimi nasveti te precej znižati – pri tem pa ne bo trpel videz ali funkcionalnost kopalnice.
Renovacija kopalnice je pogosto povezana z dolgotrajnim procesom odstranjevanja starih ploščic, kar lahko poveča stroške in povzroči veliko nereda. Vendar pa obstajajo številni načini, kako osvežiti kopalnico brez menjave ploščic. Če živite v najemniškem stanovanju, odstranjevanje ploščic običajno ne pride v poštev, zato so alternative še toliko bolj praktične.
Potres predstavlja resnično grožnjo prav za vsakega izmed nas. Če predpostavljamo, da je pred poplavami ali plazom vsaj v teoriji mogoče pobegniti ter da so tovrstne nesreče vezane na določeno mikrolokacijo, potresu ni mogoče ubežati. Ta se namreč zgodi hipno, v najslabšem primeru pa pod seboj pokoplje tudi ljudi in živali.
Kuhinja je eno izmed najbolj obremenjenih območij doma. Tla so tu vsak dan na udaru - od politih tekočin, padajočih predmetov, mastnih madežev pa do nenehnega gibanja med kuhalno ploščo, pomivalnim koritom in hladilnikom. Zato je izbira prave talne obloge pomembna tako z vidika trajnosti kot tudi videza.
Zamenjava strehe je eden večjih posegov v domovanju tako finančno kot psihično, bi lahko rekli. Zato je izbira strešnega materiala pri sami gradnji zelo pomembna. Koliko časa bo zdržal, koliko ga bo treba vzdrževati, kako se obnese pri različnih vremenskih pogojih ... Na več takšnih vprašanj si je pametno odgovoriti.
Izbira pravega obrtnika je lahko zahtevna naloga, zlasti če se prvič srečujete s tovrstnim projektom. Kako se torej prepričati, da boste izbrali dobrega izvajalca? Ponujamo vam nekaj praktičnih nasvetov.
Sodoben življenjski slog nas pogosto prisili, da večino svojega časa preživimo v zaprtih prostorih. Ena od glavnih razlogov za to je naše delo, v zimskih in prehodnih mesecih, pa tudi svoj prosti čas večinoma preživljamo v udobju svojega doma. Vendar pa pri tem pogosto zanemarimo pomemben dejavnik – kakovost zraka v naših bivalnih prostorih.
Odstranjevanje tapete se sliši bolj zapleteno, kot je v resnici. Res je, da zahteva nekaj potrpljenja, vendar je stvar popolnoma izvedljiva, če k temu projektu pristopite z načrtom in s primerno metodo. Preglejte te tri metode, orodja in materiale, ki jih potrebujete, in izberite najboljši način zase.
Laminat je ena izmed najbolj privlačnih in vzdržljivih talnih oblog. Ker ima to sposobnost, da prenese velike obremenitve, hkrati pa je cenovno ugodnejši od parketa, se zanj odločajo mnogi lastniki stanovanj. Njegova pomanjkljivost je, da je precej občutljiv na vodo, kar pomeni, da lahko ta zelo hitro povzroči nepravilnosti, ki se pokažejo kot mehurčki, izbokline ali upogibanje, dovzeten pa je tudi za praske in odrgnine. Pa je mogoče tla, obložena z laminatom, popraviti, ne da bi jih v celoti zamenjali? Odgovor je pritrdilen in v nadaljevanju vam razkrijemo, kako to storite.
Ne glede na razlog za nastanek, razpoke v stenah ali stropih vašega doma nikakor niso prijetne na pogled. Ampak ali obstaja upravičen razlog za preplah, kadar se pojavijo?
Fasada je tisti element na stavbi, ki na nas naredi prvi vtis, predstavlja pa tudi zunanjo oblogo stavbe, ki je ključna za njeno estetsko privlačnost in zaščito pred vplivi okolja. V zadnjih letih pa se je pojavila vse večja priljubljenost lesene fasade kot trajnostne in estetsko privlačne rešitve. Zakaj torej uporabljamo les za fasade in kakšne prednosti prinaša ta naravni material?
Svet gradnje in arhitekture se nenehno razvija, vodi pa ga želja po izboljšani energetski učinkovitosti, udobju in trajnosti. Sestavni element te zgodbe je termopanska zasteklitev, ki jo pogosto imenujemo dvoslojna zasteklitev oziroma izolacijsko okno. Termopan ponuja številne prednosti, zaradi česar je priljubljena izbira pri novogradnji ali prenovi.