ročno pobiranje

Edina metoda, ki zares učinkuje proti polžem na vrtu
Polži so zelo pogosti vrtni škodljivci, ki lahko zdrave rastline praktično čez noč spremenijo v naluknjan švicarski sir. Čeprav se premikajo po polžje, je njihov požrešni apetit dovolj, da vrt uničijo v samo nekaj dneh. Domači vrtičkarji se v boju proti njim poslužujejo najrazličnejših sredstev – toda le eno lahko zares zagotovi uspeh.

Najboljši trik za čiščenje razbitega stekla
Razbito steklo na tleh zahteva temeljito čiščenje, in da bi se izognili nevarnostim, morate včasih postati iznajdljivi. Metla predstavlja le enega izmed načinov, ki pa ni vedno zadosten in lahko spregleda drobne koščke. Ali pa se ti zataknejo v njene ščetine in jih je treba nato ročno pobirati iz nje. Kakorkoli, če iščete učinkovitejši način, kot je pometanje ali pobiranje črepinj, berite naprej.

Zdravilna rastlina, za katero so nekoč verjeli, da daje sposobnost letenja
Rakitovec je vrbi podoben grm, ki nima le okrasne funkcije, ampak tvori tudi okusne plodove, ki so poleg vsega še izjemno zdravilni. Iz njih si lahko pripravimo sok ali sirup, ki še posebno pride prav v jesenskih in zimskih mesecih.

Ta sestavina bo z vašega zelja pregnala gosenice
Lesni pepel ni le odpadni produkt v kaminu ali peči – ampak je dragocen vir hranil za vaš vrt. Jeseni in pozimi ga lahko uporabite celo za vzgojo zdravega zelja. Pravzaprav lahko pepel z vrta prežene najpogostejšega škodljivca te vrtnine.

Kako se znebiti bramorja?
Ponosno opazujete svoj vrt, nato pa vidite, da so določene vrtnine uvele? Ko jih potegnete iz zemlje, pa so korenine obglodane? Na delu je bil najbrž bramor.

Kako gojimo lečo?
Leča je hranljiva stročnica, ki se jo goji že tisočletja. Zaradi visoke vsebnosti beljakovin, prehranskih vlaknin in drugih koristnih hranilnih snovi je postala stalnica v številnih kuhinjah po vsem svetu. V tem članku bomo raziskali ključne korake uspešnega gojenja leče in ponudili nekaj koristnih nasvetov, ki vam bodo pomagali povečati pridelek te stročnice.

Zakaj redkvice popokajo?
Če ste na svojem vrtu kadarkoli gojili redkvice, potem poznate občutek razočaranja, ko iz zemlje potegnete veliko kroglico v čudoviti roza barvi – a ta je videti, kot bi pod zemljo počila ali se razcepila. Če vas zanima, kaj povzroča to težavo in kako jo preprečiti, potem ste na pravem mestu.

6 bistvenih korakov za dober začetek vašega prvega zelenjavnega vrta
Razmišljate, da bi tudi vi na pomlad začeli vrtnariti oziroma imeli lastno zelenjavo? Uporabite ta vodnik za pomoč pri načrtovanju, pripravi in zasaditvi uspešnega zelenjavnega vrta.

Čas trgatve je tukaj, to morate vedeti
Slovenija je majhna, a kljub temu izvrstno bogata vinorodna država. V septembrskem času se na vinorodnih območjih v Sloveniji vse vrti okoli prijetnega, a ne tako lahkega opravila – trgatve. Čeprav je ta v osnovi eden pomembnejših korakov na poti do žlahtne kapljice, Slovenci trgatev jemljemo tudi kot nekakšen praznik, kjer se na kupu zberejo ožji in širši člani družine, sosedje, prijatelji in znanci. Združimo se ob delu, dobri jedači in pijači ter se veselimo.

Začetniške napake pri vrtnarjenju
Ne glede na to, ali vrtnarite dva meseca ali že 20 let, so napake pri vrtnarjenju neizogibne. Poglejte si, katere so najpogostejše in kako se jim lahko izognete.

Katero kosilnico izbrati?
Z dnevi, ko je temperatura vsak dan višja in je sončnih žarkov vse več, se približuje čas za vrtna opravila. In sem vsekakor sodi tudi košnja trave. Pri tem pa se mnogokrat pojavi vprašanje, kakšno kosilnico pravzaprav izbrati – ročno, električno, bencinsko, vrtni traktor ali celo vse bolj priljubljeno robotsko?