Dominvrt.si
Pes skače v vodo

Dramatična zgodba s Škotske

M.P.
05. 11. 2012 07.49
10

S Škotske prihaja nadvse neverjetna in navdihujoča zgodba za vse, ki vedo, kako daleč lahko seže lojalnost in predanost človekovega najboljšega prijatelja. Preberite!

Pes gre v svoji zvestobi do konca.
Pes gre v svoji zvestobi do konca. FOTO: iStockphoto

V škotskem pristanišču Methil Docks, v okrožju Fife, je pretekli teden prišlo do prave reševalne akcije utapljajočega se moškega. Vendar pa vloge reševalcev tokrat niso odigrali ljudje, temveč se je v mrzlo vodo pognal pes. Opazovalci so imeli kaj videti: pes pasme akita je iz vode vlekel moškega srednjih let, ki naj bi, po poročanju tamkajšnjih medijev, skušal narediti samomor.

Zaenkrat je znano to, da je moškega pred utopitvijo rešil njegov pes, ki ni dovolil, da bi njegov lastnik končal svoje življenje. Zvesti sopotnik naj bi z neznansko močjo in odločnostjo gospodarja iz vode vlekel proti obali. Priče dogodka, ki se je odivjal v zgodnjih jutranjih urah, so nemudoma poklicale reševalce, ti pa so nato iz vode rešili oba. Moškega so na kopnem oživljali in ga odpeljali v bolnišnico. Priče so medijem tudi povedale, da je bil pes ob gospodarjevi strani ves čas.

Akita je pasma psov, ki je dobila ime po provinci Akita na Japonskem, odlikoval pa naj bi jih zelo močan značaj in moč. Nekoč, še na Japonskem, naj bi bil to pes čuvaj in borilna pasma, danes pa se vedno bolj pojavlja kot spremljevalec ljudi.

Reševalci Škota, ki je v jutranjih urah skočil v mrzlo vodo, so povedali, da je težko govoriti o natančnih okoliščinah dogodka. A kot kaže, se je pes pognal v vodo za gospodarjem in ga skušal rešiti za vsako ceno. Moški še okreva v bolnišnici, pes pa je v skrbi njegovih družinskih članov.

Komentarji (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Hachiko a dogs story! To je film o tej pasmi....zelo lep film!:)
se strinjam lep film
Svetovno je znana zgodba o pasji zvestobi te pasme, posnet je celo film Hachiko, v glavni vlogi pes akita in Richard Gere, gre pa za resnično zgodbo, ta zvesti kuža je dobil celo svoj spomenik. Akite so bili samurajski psi (duh samurajev v pasji duši) v začetku so bili vzrejeni kot borbeni psi, z njimi so tudi lovili medvede. Izvirajo iz otoka Honšu. Potrebujejo močnega lastnika, ker so radi dominanten. Meni so zelo lepi psi, izredno kompaktno in skladno grajeni, nedavno sem videla mladička, človek se kar zaljubi v to pasmo.
Kljub požrtvovanju do obupanega gospodarja rahlo dvomim, da bo ko gospodar pride nazaj domov iz bolnišnice zvesti pes dobil nagrado kot mu zasluženo pripada.... Naslednjič bo "gazda" pač šel delati samomor brez spremstva svojega psa....
Ni nujno. Če ugotoviš, da te ima vsaj pes rad, je življenje takoj vredno več. Veliko ljudi drži pokonci samo še njihov ljubljenček, veliko več kot si mislimo. Osamljenost je strašen pečat današnje družbe.
Lepo napisano....:)
Kot froc sem se blazno rad potapljal na dah in enkrat se je vsakič ko sem šel pod vodo nekemu labradorcu skoraj snelo. Nazadnje se je le odtrgal od lastnika in priplaval do mene. Pa sem si rekel pa dejva... in se z vso močjo in težo obesil nanj. Me je komot vlekel.
akita je dobra pasma
Z dobrim gospodarjem je vsaka pasma dobra. Najboljši prijatelji.
tako je ........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1082