Dominvrt.si
image (28)

So se odprla vrata v središče Zemlje?

M.Č.
25. 07. 2013 07.55
10

Če so se ljudje lukenj v zemlji včasih bali, jih danes raziskujejo v veliko radovednostjo. Poglejte v fotogalerijo in tudi vi se boste vprašali, kaj točno je na njihovem dnu.

Nekdaj so ljudje luknje in brezna v zemlji povezovali s hudičem, saj naj bi njihove globine vodile vse do pekla. Glede na to kakšen zaslužek prinašajo nekaterim, bi danes prej lahko rekli, da so božje delo, čeprav jih je včasih ustvaril človek.

Rudniški jaški, vrtine za vodo, deli opuščenih megalomanskih konstrukcij ali naravne vrtače ali udrtine – zdi se, da globine v površju našega planeta, ki so desetletja nazaj predstavljale tabu in prepovedana območja, danes privlačijo turiste kot magnet. Očitno si v 21. stoletju vsi želimo izkusiti nekaj globljega in najti tisto, kar je pod površino.

Izmed velikanskih lukenj, ki jih predstavljamo danes, je nekaj takšnih, ki jih letno obišče na milijone turistov, spet druge pa so zaradi nevarnosti ali dejavnosti, kateri služijo, dostopne le redkim izbrancem.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani ? To lahko storite s klikom na

Komentarji (10)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Madona,kakšna fojba.
Sicer pa je luknja, ki je v naslovnici že bila večkrat objavlena tako, da ne vem kaj vam je.........
na koncu lukne je dno...
pri nas imamo tut tako...še večjo...na ministrstvu za finance
User1080887 25. 07. 2013 13.02
Iv v državni blagajni, seveda
Zakaj pa ne date največje umetne luknje, avstralkega odprtega kopa zlata?!?
Luknji sredi mesta ne sodita v temo tega članka, take luknje so namreč čisto druga zgodba.
Take luknje so globalni dogodek, zastopan po vsem svetu, vdori in udori, za nekatere je znan vzrok, za druge ne.
To je WC na "štrbunk" !!!!
Tinito Castro 25. 07. 2013 10.38
ja, bi ga lahko dosti srali...
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1105