Dominvrt.si
Večurno čakanje na polnjenje naprav bo s pomočjo baterije, ki jo je izumila najstnica, postalo preteklost.

Z izumom najstnice, se je stresel celo veliki Google!

M.Č.
23. 05. 2013 11.16
54

Ameriška najstnica je pred kratkim predstavila izum, za katerega ji bodo hvaležni najstniki in tudi odrasli po vsem svetu. Izumila je baterijo, ki mobilni telefon napolni v pičlih 20 sekundah. S svojo inovativnostjo je vzbudila zanimanje velikih korporacij in pritegnila celo podjetje Google.

18-letna Esha Khare iz Kalifornije je v ameriškem mestu Phoenix predstavila svojo napravo in z njo navdušila strokovno žirijo na konferenci Intel International Science and Engineering Fair. Najstnica je ustvarila izjemno zmogljivo baterijo za mobilne naprave. Konec je večurnega čakanja, da se napolni mobilni telefon, z njenim izumom bo to mogoče v le 20 sekundah. Poleg hitrosti je Eshina baterija še izjemno vzdržljiva, saj brez izgube kapacitet zdrži do 10 tisoč polnjenj, kar je 10-krat več kot pri običajnih baterijah.

Navdih za najstničin izum izhaja iz vsakodnevnega življenja. "Baterija na mojem telefonu se vedno izprazni,“ je Esha, ki se ukvarja z nanotehnologijo, povedala za medije. "Ta baterija ima veliko možnosti uporabe in veliko prednosti pred drugimi baterijami,“ je še dodala.

Esha je za svoj izum prejela denarno nagrado v višini 50.000 ameriških dolarjev (približno 38.000 evrov), poleg tega pa je pritegnila pozornost velikih korporacij, ki jim kaj takega še ni uspelo. Med njimi je tudi Google, ki je že navezal stik z najstnico in jo povprašal o njenih načrtih za baterijo in njeno uporabo v mobilnih napravah.

Od Eshe je mogoče pričakovati še veliko pomembnih izumov, saj se najstnica namerava vpisati na prestižno univerzo Harvard.

Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na

Komentarji (54)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Zavajate: če ima povprečna baterija v GSMu kapaciteto 2000mAh, to pomeni, da če bi jo hoteli napolniti v 20 sekundah, bi jo morali polniti s tokom 360A (to je približno kot 3 varilni aparati skupaj).
japajade... ena najstnica je bolj pametna od tisočih inženirjev po svetu, ki se ukvarjajo s to tematiko....
Kaj ste vi kaj v sorodu z onim provokatorjem Kunstljem? Pa ne morš kar za brezveze vejic delat, in to že v naslovu!
Ta članek je pa nadvse informativen....Od podajanja zanimivih podrobnosti me bo kar konec.
Pametna bejbika :))
bravo...
nisem čist sigurn, da ste dobro razumel in prevedl iz angleščine.
Niso ne, to ni niti približek bateriji, je pač kondenzator, ki napaja.... TA TA TA TAAAAA.... eno ledico :)
pametna in luštna bejba, bravo!
Pametna že, pametna, glede lepote bi se pa dalo debatirat :)
Ona bo prodala patent, kupec pa ga bo zaprl v sef in nadaljeval v prodajo trenutne tehnologije ;-)
Žal verjetno res :-(
bravo, čestitam
bravo mala!
Telefon? Tole zna zatresti same temelje geopolitične moči, saj bi lahko avtomobili na tako baterijo sprožili pravo revolucijo v neodvisnosti od nafte.
Brez skrbi, do tega ne no prišlo :-)
Zakaj do tega ne bo prišlo?
Zato ker nas rajši Držijo na vajetih kot pa da bi nam pomagali !!!
hmm zmeden sn. Ženska?
Ima pač nekaj v glavi.....v nasprotju s tabo!
In?
Me prav zanima kako lahko najstnica dela baterije za nanotehnologijo (ki so vrjetno ultracap ali goldcap kondenzatorji), jst še tomosa nism dubu dobit za šraufat ko sm biu najsntik današnji najstniki pa kr sami od sebe doma za mizo ob zajtrku nanotehnologijo sestavljajo al kaj?
prebral še članek v angleščini, brezveze. Jaz sem kupil goldcap kondenzator in tudi dela "čudeže" napolni se v 1sekundi in potem dioda sveti 2 minute.. noro :D :D
fulll aem zvedla,res.
to ni baterija to je kondenzator velika razlika, novinar kateri je prevajal članek se mora naučiti kaj pomeni capacitor
Jim za pol manj dnarja prodam svoj "patent" . Na njiv spuliš 1 debu krompir, not vtakneš eno bakreno in cinkovo žico pa filaš.... :-)
User1067225 23. 05. 2013 22.20
ma tvoj patent je samo kako iz kruha narediti drek
Heh, Dei ;))
ZA VSE LJUDI, KI TEGA ŠE NEVESTE "dobre in učinkovite izume kupijo velike korporacije in podjetja ter jih prodajajo nam" "odlične izume,ki pa posredno ogrožajo (zdr. lobij, naftni lobij, električni lobij...itd) pa korporacije kupijo in jih z vsemi močmi poskušajo ovržti ali pa jih razglasiti za neučinkovite ali nevarne, zato razvoj ni tko hiter kot bi lahko bil"
Tono Tko !!! Držijo nas v krempljih - Zavirajo Samo Zato da nas Parazitirajo !!!!
In kako deluje, iz česa je zgrajena, koliko časa zdrži, koliko je velika !??! Če je to za vas članek sem jaz AVION !
Če bi 24ur to vedel, potem ona sigurno nebi bila prva, se ti ne zdi! Kaj misliš da bo na glas vpila kako jo je naredila, kitajci imajo ušesa povsod!
res... je kaj prostora na avionu?
ja sj ne govorimo o natančnih zadevah pa o vseh malenkostih samo nasplošno, ne pa: Baterija, ki se napolni v 10 sec ! UU ! Ko sem kliknil na članek sem mislil, da bom kaj več izvedel o tej bateriji - izvedel nisem nič več kot pa piše v povzetku!; @EiYou: žal mi je to je jadralni avion za eno osebo :(
Včasih krajša enačba v formuli bolje deluje kot pa v (nepotrebni, bolj komplicirani) dolgi. Torej je treba le probati na simpl način, pa zna delovati. Moje čestitke mladi izumiteljici !
ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1082