a

Čudežna nalepka, ki ohranja svežino sadja
Če sadja in zelenjave ne shranimo pravilno, se hitro lahko začne proces gnitja, in takšna živila lahko samo še zavržemo. Izdelali so nalepko, ki bo pomagala svežino sadja ohraniti veliko dlje.

Kje v resnici živi Elon Musk?
Na svetu je peščica tistih, ki si lahko, tudi ko pride do izbire svojega doma, privoščijo praktično vse. Od najbolj luksuzne opreme do bazena in terase, domače kino dvorane in celo podmornice v bazenu – najbogatejši nimajo težav z domišljijo, kaj vse bi si še omislili v svojih domovih.

Zato morate v svoji omari imeti kostanj
Četudi v naših omarah vladata red in čistoča, moljev in drugih žuželk to ne odvrne od tega, da se naselijo med oblačili. In ko so enkrat tam, se jih zelo težko znebimo. Morda pa vam pri tem lahko pomagajo jesenski plodovi?

Ali preveč deževnikov zemlji lahko škoduje?
Deževniki vašemu vrtu zagotavljajo naravno gnojilo in prinašajo številne druge koristi. Toda ali lahko preveč deževnikov v zemlji povzroča težavo? Bi jih morali v tem primeru odstraniti? Pretehtajte njihove prednosti in slabosti, da se boste lažje odločili, kaj je najbolje za vaš vrt.

Vodnik po skandinavskem oblikovanju za začetnike - ustvarjanje prijetne in funkcionalne notranjosti
Skandinavsko oblikovanje je v zadnjih letih postalo prava svetovna senzacija. S svojo preprostostjo, funkcionalnostjo in poudarkom na naravnih materialih in svetlobi je pridobilo srca mnogih ljubiteljev estetike in dobrega življenja. Pa vendar, kaj natančno je skandinavsko oblikovanje in kako ga lahko vključimo v svoj dom?

Kaj se je zgodilo s psom Ameriškega predsednika po incidentu?
Joe Biden je še eden v vrsti ameriških predsednikov, ki obožujejo pse. Za razliko od Donalda Trumpa, ki je po stoletje dolgem obdobju prekinil tradicijo in v Belo hišo s seboj ni pripeljal psa, se Biden tudi po prevzemu funkcije svojima ljubljenčkoma ni odpovedal. A tega gotovo niso najbolj veseli njegovi sodelavci, saj njegovi psi v Beli hiši povzročajo nemalo težav.

Poznate resnico o bučnem olju?
Bučno olje je ne le odličnega okusa in nepogrešljiv dodatek številnim solatam, temveč je znano po svoji vsestranski uporabi in je za piko na i tudi prava zakladnica zdravja. Čeprav je najbolj priljubljeno na Štajerskem in v Prekmurju, ga lahko najdemo v skoraj vsakem slovenskem gospodinjstvu.

Kako zelena je zelena energija?
Čeprav se svet še vedno oklepa fosilnih goriv, pa si zahodne države tudi zaradi trenutne vojne v Ukrajini in sankcij proti Rusiji vse bolj prizadevajo, da bi jih v čim večji meri nadomestile z zelenimi viri energije. Zelena energija se pridobiva iz naravnih virov in je pogosto tudi obnovljiva ter čista. Kaj to pomeni, kakšne vrste zelene energije poznamo in kakšne so njihove prednosti ter slabosti?

Buča, ki že v imenu skriva okus po maslu in oreščkih
Jesen nam prinaša oblilo okusnih pridelkov in če kdo, potem je maslena buča kraljica tega obdobja. Spada med zimske buče, kar pomeni, da lahko v njenem okusu uživamo še mesece po tem, ko smo jo pobrali z vrta ali njive. Ime je dobila po svoji teksturi in prijetno maslenemu, rahlo oreškastem okusu, idealna pa je za pripravo najrazličnejših slanih in sladkih jedi.

Kaj delamo na vrtu oktobra?
Oktobra se dela na vrtu počasi zaključujejo, na svoj račun pa pridejo vsi vinogradniki, ljubitelji gob in kostanja ter vseh drugih jesenskih dobrot. Vrtnarji na svojih gredicah pobiramo vse bolj dragoceno in redko sezonsko zelenjavo, skrbimo za prst, da bo naš vrt tudi v naslednji sezoni bogato obrodil, še vseeno pa nas čaka nekaj del. Tudi v jesenskem in zimskem času pri vrtičkarjih ni časa za počivanje!

Ob svetovnem dnevu kave: načini uporabe, zaradi katerih vam bo prirasla k srcu
Skodelica kave zjutraj marsikoga pospremi v nov dan. A to rjavo tekočino, ki (vsaj večini) prav lepo diši, lahko v gospodinjstvu uporabimo še na mnoge načine. Katere?

Takšne zdravilne lastnosti ima šipek
V resničnostnem šovu Kmetija, ki ga na POP TV lahko spremljate od ponedeljka do petka ob 21.00, se tekmovalci s pomočjo Kmečke pratike pripravljajo na dvoboje znanja. Kmečka pratika v sebi skriva vse potrebne informacije, ki tekmovalcem lajšajo življenje na posestvu, v njej pa so opisane tudi različne rastline, vključno z njihovo uporabo in zdravilnimi lastnostmi. Ena od teh je tudi šipek.

Na vašem vrtu rastejo rože, ki jih lahko pojeste – pa tega sploh ne veste
Čudovite cvetlice, ki jih običajno gojimo na vrtu, cvetlični gredici ali pa v loncu, navadno sadimo preprosto zato, ker so lepe. Od njih ne pričakujemo druge koristi, kot da ustvarijo lepe cvetove in jih obdržijo čim dlje, da lahko uživamo ob pogledu nanje. A določene rastline imajo celo to prednost, da jih lahko pojemo. Čeprav misel, da bi rože uvrstili na svoj jedilnik, ni novodobna ideja, jo po dolgih stoletjih, kot kaže, vse bolj obujamo.

Sploh veste, kako zelo zdravilno je to zelišče?
Zelišča in začimbe so že stoletja cenjeni, tako zaradi okusa kot zaradi svojih zdravilnih učinkov. Sodobne raziskave pa v zadnjem času tudi vse bolj potrjujejo prednosti naravnega zdravljenja in preventivnih učinkov, ki jih imajo zelišča na naše telo. Kako živeti z naravo, dobro ve tudi Bogdan Mak, ki vsa ta in še marsikatera druga zelišča prideluje sam. Med drugim nam je zaupal tudi, katero je njegovo najljubše zelišče in zakaj.

Ali je krompir zelenjava? To pravijo strokovnjaki.
Morda se zdi nekoliko nenavadno vprašanje, vendar je v resnici veliko zmede glede tega, kaj krompir pravzaprav je in kakšne koristi ima. Ali ga lahko uvrščamo med zelenjavo? Morda celo med sadje?

Buča, ki jo obožujejo na Japonskem
Hokaido je majhna ali srednje velika zimska buča s trdo oranžno lupino. Je jedilna buča, ki se lahko uporablja v vseh vrstah sladkih in slanih receptov, kot so juhe, enolončnice in kari, pa tudi kolački, hitri kruhki in torte. Kuhana ali pečena je rahlo sladkastega okusa, svilnate teksture in živo oranžne barve.

Pametni dom za lažje in učinkovitejše spopadanje z gospodinjskimi opravili
Pametna tehnologija je v zadnjih letih revolucionirala način, kako se lotevamo gospodinjskih opravil. V tem članku smo raziskali nekaj vrhunskih Samsung naprav, ki vam bodo olajšale življenje v jesenskem času, ko se sušenje perila prestavi v notranje prostore, zrak v domu pa je zaradi manj zračenja slabši in ne več tako svež. Hkrati pa vam predstavljamo še koncept Bespoke, ki prinaša prilagojeno pametno tehnologijo za vsak dom.

To nas čaka v jeseni
Letošnje poletje je bilo, vremensko gledano, zagotovo eno ne najbolj tipičnih. Trditve potrjujejo tudi navedbe Agencije Republike Slovenije za okolje, po katerih je bilo meteorološko poletje na državni ravni nadpovprečno toplo, izjemno namočeno in povprečno osončeno. A čeprav smo se v zadnjih letih že dodobra navadili, da nas vreme vedno znova preseneti, bomo verjetno preteklo poletje želeli čim prej pozabiti. Namesto v preteklost zato raje poglejmo v prihodnost, kakšna jesen je pred nami.

Kako izbrati kakovostna okna in vrata za sodoben dom?
Ste v dilemi, kakšna okna in vrata kupiti? Ne glede na to, ali gre za novogradnjo ali prenovo objekta, izberite kakovostna in energetsko varčna, estetska in uporabniku prijazna okna in vrata, ki bodo nudila udobje in zagotavljala varnost vašemu domu še desetletja.

So se v vašo shrambo naselili žitni žužki?
Kljub vsem prizadevanjem, da bi bila naša kuhinja ves čas bleščeče čista in urejena, včasih to še vedno ni dovolj, da bi preprečili vdor nezaželenim obiskovalcem. Eni izmed bolj nadležnih so žitni žužki (Sitophilus granarius), ki na srečo niso škodljivi, a boste zaradi njih morali zavreči precejšnje količine hrane.

Kako varna je uporaba alu folije v air fryerju?
Aluminijasta folija je v kuhinji vsestransko uporabna že od nekdaj. Po drugi strani pa si je air fryer ali cvrtnik na vroč zrak svojo priljubljenost v zadnjem času šele izboril. A če se sprašujete, kako dober par sta pri pripravi hrane ta dva pripomočka, potem berite dalje.

Vam nagajajo listne uši? Tako se jih lahko znebite.
V resničnostnem šovu Kmetija, ki ga na POP TV lahko spremljate od ponedeljka do petka ob 21.00, se tekmovalci s pomočjo Kmečke pratike pripravljajo na dvoboje znanja. Kmečka pratika v sebi skriva vse potrebne informacije, ki tekmovalcem lajšajo življenje na posestvu, prav tako pa vsebuje tudi pester nabor nasvetov, kot je denimo ta, kako se lahko znebimo listnih uši.

Kakšen je postopek kisanja zelja?
Kislo zelje je pri nas že od nekaj zelo priljubljena jed, še posebej v hladnih zimskih mesecih. Prvoten pomen kisanja zelja je bil konzerviranje, v današnjem času pa je to živilo v prehrani zaželeno zaradi karakteristične arome in okusa ter seveda zaradi vsebovanih hranil, zaradi katerih ugodno vpliva na imunski sistem. Z malo volje in truda ga lahko pripravite tudi sami. Razkrivamo postopek najbolj pogoste priprave po korakih.

Kakšne bodo nove cene elektrike?
Po podražitvah hrane in vsesplošni inflaciji, nas bodo kot kaže doletele še višje cene elektrike. Kdaj naj bi se to zgodilo, in kakšne bodo spremembe, navajamo spodaj.

Zakaj krompirja, ki kali, ni priporočljivo jesti?
Krompir za razliko od večine drugih vrtnin dobro prenaša skladiščenje, tudi za daljše obdobje. Ustrezna temperatura in vlaga v prostoru zagotavljata, da ostane uporaben še vsaj pol leta, seveda pod pogojem, da smo shranili samo zdrave in nepoškodovane gomolje. Še največ preglavic nam v tem času povzroča neželeno kaljenje, ki se mu je na srečo mogoče izogniti ali pojav vsaj zamakniti za kakšen mesec.

Ste že kdaj uporabili aluminijasto folijo na tak način?
Aluminijasta folija je morda eden najbolj vsestranskih pripomočkov v vaši kuhinji. Ne samo, da jo je mogoče oblikovati v poljubno obliko in tako vanjo zaviti praktično karkoli, ta svetleč material je izjemno vzdržljiv, zlasti v primerjavi z ovoji, kot je denimo pergamentni papir. A čeprav jo uporabljamo vsakodnevno, vam morda danes razkrijemo nekaj, česar doslej o aluminijasti foliji niste vedeli.

Kmetija: Gospodarica Nada izdala svoj skrivni recept za kruh
Na POP TV lahko od ponedeljka do petka ob 21.00 spremljate resničnostni šov Kmetija. V njem je gospodarica Nada ravno spekla in dostavila zalogo različne hrane za tekmovalce, mi pa vam v nadaljevanju razkrivamo, kakšen je njen recept za kruh.

Delovna akcija: Tako danes živi družina Dolar
Delovna akcija že šest sezon riše nasmehe na obraze družin in jim s prenovo doma omogoča lepše in lažje življenje. Med tiste, ki jima v življenju nikakor ni bilo prizanešeno, sodita tudi zakonca Dolar, ki smo ju spoznali v drugi sezoni oddaje Delovna akcija. A ko je na njuna vrata potrkala Ana Praznik s svojimi mojstri, se je njihovo življenje za vedno spremenilo. Celo do te mere, da so se odločili za korak naprej.

Lejla Puškar: Organizator kravat ne bo rešil zakona, lahko pa zmanjša napetosti med partnerjema
Prijeten, čist in pospravljen dom igra pomembno vlogo pri našem dobrem počutju. Ne le, da smo takrat, ko so stvari na svojem mestu, sami bolj organizirani in posledično bolj produktivni, urejen dom v naša življenja prinese tudi boljše medosebne odnose. Le kdo se s svojimi starši, partnerjem, z otroki ali pa s sostanovalcem še nikoli ni sprl zaradi nogavic na tleh ali pa izgubljenih ključev?

Okrasne rastline, ki v hladni sezoni lepo uspevajo
Okrasni aranžmaji, ki jih postavimo na zunanje okenske police, lepo polepšajo naš dom in v depresivnih jesenskih in zimskih dneh prinašajo v našo bližino nekaj življenja. Katere balkonske rože, trajnice izbrati?