Dominvrt.si

evropsko

Kakšna je razlika med britanskim in slovenskim domom?

Britanci marsikaj počnejo drugače kot preostali Evropejci. Vozijo po levi strani ceste, nikoli se niso želeli odreči svoji valuti in sprejeti evra, otroci v šolah nosijo uniforme in na sploh nekateri Otočani radi izpostavljajo, kako drugačni so. Pokukali smo v britanski dom in ga primerjali s slovenskim. Razlik ni malo.

Dobrodošli v svet zdravega blagostanja!

AGRA 2019 bo v Gornji Radgoni od 24. do 29. avgusta s svojo 57. ponovitvijo eden najpomembnejših mednarodnih kmetijsko-živilskih sejmov v tem delu Evrope. Digitalizacijo v kmetijstvu in agroživilstvu, novosti, praktične nasvete ter pester program dogajanja ponuja 1850 razstavljavcev iz 32 držav na skupaj 71.800 m2 razstavnih in predstavitvenih površin. Dežela partnerica je avstrijska Štajerska. Kot veleva tradicija, bo druženje na Agri poslovno uspešno, strokovno in koristno, na več kot 150-ih dogodkih pa tudi družabno, veselo, prijateljsko, okusno in zabavno. Za vsakogar, ki prisega na okusno in zdravo hrano, pridelano s spoštovanjem do človeka in okolja.

AGRA, mednarodni kmetijsko-živilski sejem nove generacije

AGRA 2019 bo v Gornji Radgoni od 24. do 29. avgusta največji državni in eden najpomembnejših kmetijsko-živilskih sejmov Evropske unije in držav v njenem preddverju. Poudarki bodo na mladih pridelovalcih, na digitalizaciji, prikazano bo tudi delo z roboti in droni. Kot veleva tradicija, bo na Agri družabno, veselo, prijateljsko, okusno, zabavno in koristno. Za vsakogar, ki prisega na okusno in zdravo hrano, pridelano s spoštovanjem do človeka, živali in okolja.

Najejte se ga!

Ribez vsebuje mnoge zdravilne snovi, poleg tega pa je zaradi kiselkastega okusa osvežilen in zato še kako dobrodošel na krožniku v teh toplih dneh.

V tujino z ljubljenčkom? To morate vedeti!

Če ste med tistimi, ki se radi odpravijo na dopust z ljubljenčkom, preverite, kaj glede tega določa zakonodaja. Katere dokumente morate imeti s seboj? Kako je, če potujete znotraj EU, kako če izven EU?

Slovenija malo pod evropskim povprečjem pri komunalnih odpadkih na prebivalca

Države EU so predlani skupno na osebo ustvarile 480 kilogramov komunalnih odpadkov, kar je devet odstotkov manj kot leta 2002, ko je bila številka najvišja doslej, in približno toliko kot leta 1995. Slovenija je bila leta 2016 s 466 kilogrami pod evropskim povprečjem. V primerjavi z letom 1995 je količina odpadkov upadla za 21,8 odstotka.

Mladim prijazna stanovanjska politika

V Sloveniji 85 odstotkov mladih živi pri starših, zato so se v SD odločili, da pri pripravi strankarske politike za prihajajoče volitve zagrizejo tudi v vprašanje stanovanjske problematike mladih.

Nov škodljivec v Sloveniji

Na območju Slovenije, natančneje v Podsabotinu v Goriških brdih, so potrdili najdbo azijskega ambrozijskega podlubnika, novega škodljivca iz družine podlubnikov, ki z izvrtavanjem rovnih sistemov pod lubjem in v lesu ter vnosom simbiotske glive povzroča poškodbe na drevesih. Rastlina lahko zaradi tovrstne izčrpanosti propade.

Ponovno odprte možnosti za pridelavo sladkorne pese

Po opustitvi pridelave pred desetletjem so letos slovenski pridelovalcev na 75 hektarjih površin ponovno posejali sladkorno peso. Kljub za kmetijstvo stresnim vremenskim razmeram letos pričakujejo dober pridelek, je STA povedal predsednik zadruge Kristal Miroslav Kosi. Za zdaj imajo z družbo Viro sklenjeno enoletno pogodbo, želijo si vsaj petletne.

Nikar ne prinašajte rastlin iz eksotičnih dežel!

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin opozarja, da bi se morali potniki zavedati, da ob povratku iz eksotičnih dežel zaradi radovednosti, kaj bo doma zraslo iz skrivaj prinesenega gomolja, korenike ali vejice, lahko ogrožajo zdravje rastlin v deželi, kjer živijo.

Za daljinsko ogrevanje na obnovljive vire osem milijonov evropskih sredstev

Kmalu bodo na voljo sredstva za sofinanciranje daljinskega ogrevanja na obnovljive vire energije do 2020. Služba vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je namreč izdala odločitev o podpori projekta, na voljo bo osem milijonov evrov kohezijskih sredstev. Ministrstvo za infrastrukturo bo razpis sicer predvidoma objavilo v petek.

Tudi zato jih morate imeti doma ...

Ne glede na to, da se pri večini zdravstvenih težav takoj obrnemo na farmacevtske proizvode, starih ljudskih zdravil ne gre kar takoj pozabiti. Številne raziskave namreč potrjujejo uporabnost zdravil naših prednikov.

Kmetje in lastniki gozdov zahtevajo ukrepe za zmanjšanje škode zaradi divjadi

Sindikat kmetov Slovenije in Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije sta danes v Hočah pripravila javno tribuno, na kateri so kmetje in lastniki zemljišč opozorili na problematiko upravljanja z divjadjo in zvermi, ki povzročajo vse večjo škodo. Zahtevali so ukrepe za zmanjšanje škode in evropsko primerljivo zakonodajo o gospodarjenju z divjadjo.

Za prestižno nagrado se poteguje tudi 10 slovenskih projektov

Med 356 projekti, ki se potegujejo za evropsko nagrado za sodobno arhitekturo Mies van der Rohe 2017, je tudi deset slovenskih. S po največ projekti, kar 28, sta tokrat zastopani Francija in Španija. Žirija bo v ožji izbor uvrstila 40 projektov, izmed katerih bo izbrala pet finalistov. Nagrado bodo podelili 26. maja.

Priporočljiv predvsem v primeru težav s srcem

Zdravilne učinke gloga so poznali že davno, sodobne raziskave pa potrjujejo tradicionalno uporabo rastline, saj kažejo, da antioksidanti v glogu sproščajo mišice arterijskih sten, kar poveča pretok krvi v srce in lajša simptome srčnih bolezni.

Nagrajenec za najboljši izdelek v kategoriji velikih zaslonov – Philips TV 65PUS7601

Philipsovi televizorji se v zadnjem desetletju uvršajo v sam vrh po kakovosti, posebna čast pa je, kadar je kateri izmed izdelkov okronan tudi s priznanjem.

Preverite cene stanovanj

V Sloveniji je za 200.000 evrov mogoče kupiti 118 kvadratnih metrov (m2) veliko stanovanje, kar Slovenijo uvršča v evropsko povprečje, ki je pri 114 m2, kaže letošnja Deloittova študija o cenah stanovanj. V Ljubljani je medtem za 200.000 evrov na voljo 80 m2, v večjih evropskih mestih pa 90 m2 veliko stanovanje.

Helena spregovorila o svojih ciljih in spominih

Pred dobrima dvema mesecema smo poročali o izjemnem uspehu Slovenke Helene Okorn na eni največjih endurance tekem v Evropi, imenovani Babolna derby, kjer je pometla s celotno konkurenco, pred dnevi pa je za naš portal spregovorila o ciljih za prihodnost in o svojem konju, s katerim sta nerazdružljiva že devet let.

Ste veliko v naravi? Pozor!

Zavod za varstvo narave se obrača na ljudi s pozivom, naj jim sporočilo, če v naravi naletijo na primerke redkih in ogroženih hroščev. Zanimajo jih štiri vrste - rogač in alpski, bukov ter hrastov kozliček, ljubitelji narave pa lahko svoja opažanja sporočijo prek spletnega portala www.sporocivrsto.si.

Obeta se davek na klimatske naprave

Kot da ni že dovolj davkov, ki vsako leto marsikoga krepko udarijo po žepu, v sosednji Italiji uveljavljajo še davek na klimatske naprave.

Kdo bo letos osvojil prestižno nagrado?

Fundacija MIES je pred dnevi v ožji izbor izmed 420 nominiranih izbrala 40 projektov, ki se potegujejo za nagrado European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe 2015. Med nominiranimi je bilo tudi osem slovenskih projektov, ki pa žal niso bili izbrani med najboljših 40.

Izrazila poslednjo željo

Francoski fotomodel, legendarna igralka in pevka Brigitte Bardot je velika borka za pravice živali. Pred kratkim je vložila zahtevo za spremembo zakona o ubijanju konjev v Franciji, in sicer da bi se ritualno klanje teh živali, kakršno obstaja v nekaterih verah, nemudoma ukinilo.

Juhuhu, čas trgatev je tu!

Naj gre za debele grozdne jagode namiznih sort, ali tiste kiselkaste s peškami, ki dajejo vino, vsem je skupno eno: izjemno bogate so z vitamini in minerali in zelo koristne za zdravje. Zato v sezoni kar posezite po osvežilnih grozdih. Če je le mogoče, se udeležite tudi katere od trgatev!

Galerija Peggy Guggenheim

Majhen muzej "Peggy Guggenheim Collection"ob beneškem Canale Grande, v katerem je nekoč živela znana zbirateljica umetnin Peggy Guggenheim, je gotovo ena največjih znamenitosti brezčasnih Benetk.

New York ponosen na 1 WTC!

One World Trade Center (1 WTC) je nebotičnik, ki bo nasledil v terorističnih napadih porušena newyorška dvojčka World Trade Center. V ponedeljek so naznanili, da je nebotičnik že postal najvišja stavba na Manhattnu.

Zakaj je to ena najpomembnejših fotografij v zgodovini?

Evropsko pozornost je po dolgem času zopet pridobila fotografija, ki je bila ustvarjena leta 1826 in prikazuje pogled skozi okno hiše v francoskem mestu Saint Loup de Varennes. A nastanek tega preprostega prizora je za zgodovino fotografije odigral izjemno vlogo.

Prihaja ribez!

Okrogel, kiselkast, osvežilen, zdravilen in okusen ribez se uporablja za pripravo različnih jedi, lahko pa se uživa tudi svež – najbolje kar sproti, med obiranjem!

Grozljivi otok čisto blizu nas

Otok Poveglia leži v Beneški laguni v Jadranskem morju. Kot večina predstav o otokih, na katerih so utrdbe iz antičnih časov in imajo bogato evropsko zgodovino, tudi ta otoček na prvi pogled daje vtis romantične turistične destinacije. A je vse prej kot tako ...

Mojstrovine iz zelenjave

V galeriji si oglejte nekaj utrinkov s ''1. evropskega tekmovanja v izrezovanju zelenjave'', ki se je v začetku septembra 2011 odvilo na Saškem. Kitajski zmaji in ruske ognjene ptice, rojeni pod spretnimi prsti kuharskih mojstrov, so navdušujoči.

"Bizarna" Kathy služi milijone

Strastni zbiratelji imajo to srečo, da so uspeli ohraniti otroško radovednost in predanost tudi, ko so odrasli. V članku preberite o zbirateljici, ki so jo očarale starinske lutke in ki z njimi služi tudi zelo lepe denarce.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 984