hiša

Dobrodošli v raju!
<strong>Ian Morrison</strong>, eden najbolj priznanih karibskih arhitektov, je za izgradnjo počitniškega doma izbral bolj odmaknjeno lokacijo v notranjosti otoškega Barbadosa.

Le kdo živi tu notri?
Predstavljajte si, da se sprehajate po gozdni cesti, ko nenadoma naletite na lično zloženo skladovnico drv, iz katere prihaja glasba. Ne, ni filmski prizor iz domišljijskega filma.

Sodobna japonska piramida
Mlad japonski zakonski par, oba profesorja na univerzi, se je pri izdelavi svojega novega doma odločil za precej drzen podvig. Vprašanje strehe je rešil tako, da je njuna hiša videti kot piramida. Preberite, zakaj.

Lahkotnost brazilskega doma
Hiša OM brazilskega arhitekturnega studia Guilherme Torres je preprosto čudovita. Gladka, preprosta, elegantna, polna neverjetnih detajlov, ki vsak posebej prevzamejo.

Sanjska hiša za poslovneža!
V prispevku vam predstavljamo vilo enega mladih argentinskih poslovnežev, ki so jo postavili arhitekti Andres Remy. Hiša velja za idealno zatočišče za tiste, ki so sicer vedno v akciji.

Japonska hiša v primežu
Hiša OH po svoji zunanjosti bolj kot na družinsko hišo spominja na nenavadno steno ali dimnik, ob vstopu v njeno notranjost pa se razkrije prostorno bivališče treh generacij japonske družine.

Pravljični alpski dom
Arhitekti iz avstrijskega biroja k_m architektur so v osrčju švicarskih alp postavili hišo, ki predstavlja uresničitev sanj vsakega ljubitelja gora.

Avstralska številka ena!
Lastna peščena plaža s pomolom in čolnom, strešna terasa s pogledom na ocean, namesto žive meje pa palme in pisano cvetje, ki obkrožajo hišo z bazenom. Dobrodošli v Avstraliji!

Gorski dom, ki moti sosede
V Pirenejih, kjer se Španija približa francoski meji, so arhitekti postavili sodoben gorski dom, ki ne preseneti samo zaradi nenavadne oblike in odprtosti, pač pa tudi zaradi lepote gora, ki se ponuja kot na dlani. V prispevku si poglejte, kako je videti razgled iz sodobnega gorskega doma.

Bi živeli kot smrkci?
Domiselni in kreativni Japonci so si omislili še eno zanimivost. Iz stiropora so namreč izdelali okroglasto hiško, za katero sami pravijo, da je dom prihodnosti.

Iznajdljiva japonska hiša
Veliki arhitekti si lahko dovolijo tudi male gradnje, ki so velike v svoji izvirnosti. Ena takšnih je hiša Japonca Yasuhira Yamashita, ki morda pomeni rešitev za vsa milijonska mesta. Poglejte.

Dom na vodi
V Hamburgu so se odločili, da bodo sledili trendom v Londonu, Kopenhagnu in Berlinu, ob temeljiti primerjavi pa so ugotovili, da jim manjkajo takšne plavajoče hiše, kot so značilne za omenjena mesta.

Kdo se šali?
Čilski umetnik Don Lucho je iz razrezanih, zloženih in zlepljenih škatel iz valovite lepenke z uporabo bele barve in črnega alkoholnega flomastra ustvaril pravo umetnino v naravni velikosti - stanovanje iz kartona.

Hiša z zvezdniškim statusom
Pri nas spomin na 70- ta leta prejšnjega stoletja v misli prinese rjavo-belo-oranžno barvno paleto barv, neokusne tapete in Marles kuhinje, ki so takrat krasile skoraj vsak slovenski dom. A ne v Miamiju. O tem najbolj priča razkošna in divja vila rockerja Lennyja Kravitza.

Dom, ki gane Hollywood
Če za New York velja, da je mesto, v katerem je mogoče uresničiti svoje sanje, bi za Hollywood lahko rekli, da je „valilnica sanj", kraj, ki z bliščem in izobiljem obljublja nemogoče. A le tisti najsrečnejši si lahko privoščijo svoj košček ameriških sanj.

Japonska školjka v gozdu
Neprekosljiva sposobnost povezovanja človeškega bivanja s harmonijo narave je ena glavnih značilnosti japonske arhitekture. Kljub stapljanju različnih slogov in vplivom zahoda se ta odlika ohranja, eden najlepših primerkov pa je gozdna hiša školjka v Naganu.

"Spi, igraj se in živi!“
Prva hiša nove blagovne znamke Ecomo belgijskega arhitekta Pietra Russa je zrasla v mestu Franschhoek, enem najstarejših južnoafriških mest, ob idiličnem jezercu na zahodu Južnoafriške republike.

Dobrodošli doma!
Domača predsoba je prostor, ki nas prvi pozdravi, ko polni doživetij za seboj zapremo vrata sveta in se prepustimo domači intimi. Čeprav ji pogosto ne namenjamo posebne pozornosti, bomo tokrat naredili izjemo. Poglejte z nami, kako!

Najdražja hiša na Majorki
Dobrodošli v vili Cielo de Bonaire na Majorki, eni izmed najbolj prestižnih in luksuznih domovanj na tem mondenem otoku. Izklicna cena za nakup te mediteranske lepotice je 50 milijonov evrov, v naši fotogaleriji pa si oglejte, kaj vse vključuje ta vrtoglava cena.

Španska tetris hiša
Arhitekti iz biroja A-cero s svojimi projekti vedno znova dokazujejo, da španska arhitektura niso le obokana stebrišča, okrašeni stolpiči in poslikane ploščice. Pravzaprav, daleč od tega!

List užitka
Vrtne ute in pavilijoni, namenjeni razkošnim zajtrkom, popoldanskemu počitku, večernim druženjem ali skrivnim zmenkom obstajajo že več stoletij. A hiša-list v je nekaj posebnega.

Bomo sledili Avstrijcem?
Tokrat vam za pokušino in navdih ponujamo kombinacijo starega in novega, tradicionalne kmečke gradnje s sodobnim preobratom, ki so jo mojstrsko uresničili naši severni sosedje.

Dom na kolesih
Če sodite med tiste, ki nimajo obstanka in ki niso zares srečni, če se jim pošteno ne praši za petami, bodite pozorni. Čeprav zaenkrat še ni v serijski proizvodnji, bo mobilni dom čudežnih dečkov pri španskem arhitekturnem biroju A-Cero verjetno kaj kmalu na voljo.

Luksuzne pasje hiške
Domiselni oblikovalci in radodarni lastniki dandanes skrbijo, da pasja življenja kosmatih prijateljev v luksuznih domovanjih niso prav nič pasja. Da je razpon ''pasje arhitekture'' zares širok, se lahko prepričate na fotografijah v prispevku.

Čaj na drevesu
Japonski arhitekt Terunobu Fujimori si je na vrhu kostanjevih dreves zgradil čajnico, v kateri poleg čaja najde mir pred zunanjim svetom.

Prepovedana hiša
Avstralka Klara Marosszeky že več let raziskuje možnosti uporabe avstralske konoplje za gradnjo. S svojimi sodelavci je pred kratkim odkrila mnogo enostavnejši in cenejši način uporabe te rastline, kot je bil prejšnji, ko so obdelovali stržen iz pecljev. Za gradbeni material so namreč uporabili celotno steblo.

Slavna ameriška hiša
Zaradi ideje o sožitju z naravo, recikliranja uporabljenih materialov in zaupanja v spretnost lokalnih mojstrov je bila hiša ameriškega arhitekta Daniela Liebermana pred petdesetimi leti deležna neznanske pozornosti tako strokovne kot laične javnosti.

Sanjska hiša na Havajih
Zaradi čarobnosti nepreglednih peščenih plaž in turkizne modrine, ki se spogleduje z visokimi palmami, Havaji niso pribežališče samotarjev, ampak predvsem letovišče, kamor na počitnice pridejo največji užitkarji. Nekateri pa se tja kar preselijo.

Brazilska čudežna hiša
Nenavadna brazilska hiša, ki bolj kot na družinsko domovanje spominja na del z apnom pobarvanega zidu, je dokaz, da ob močni volji prav nič ni nemogoče. Tudi gradnja na le meter širokem zemljišču ne.

Hiša na rajski Kostariki
Hiša Iseami, ki se nahaja nad eno od plaž Kostarike, je navdihujoča tako po arhitekturi kot tudi po svojem namenu. Je namreč očarljiv počitniški dom v divjini, obenem pa tudi inštitut za ekologijo in umetnost.