lastnike

Mega izum za drznega samca
Zakaj bi odplačevali in pospravljali preveliko enodružinsko hišo, če si lahko omislite Single Hauz – hišico, namenjeno prav samskim?

Absolutni hit iz Litve!
Ko so jih povabili k projektu, so naročniki arhitektom dejali, da želijo hišo, ki bi bila kot Noetova barka - varno zatočišče, kamor se bodo z družino, prijatelji in hišnimi ljubljenčki zatekli pred ponorelim mestnim življenjem.

V gozdu je najbolje
Kadar je le mogoče, Američani iz države Washington pred nadležnimi vsakodnevnimi obveznostmi pobegnejo na idilično otočje San Juan. Za enega od takšnih urbanih "ubežnikov" so Miller Hull arhitekti iz Seattla zgradili počitniško hišo, iz katere kar sije toplina lesa, ki pozdravi vsako mestno, v beton ujeto dušo.

Intelektualec danes živi v prikolici
Marsikdo je v uporniških najstniških letih, pa tudi kasneje, sanjaril o romantičnem nomadskem življenju v pisanem kombiju. Andreas Stavropoulos je svoje sanje tudi uresničil!

Avstralska številka ena!
Lastna peščena plaža s pomolom in čolnom, strešna terasa s pogledom na ocean, namesto žive meje pa palme in pisano cvetje, ki obkrožajo hišo z bazenom. Dobrodošli v Avstraliji!

Dom, ki gane Hollywood
Če za New York velja, da je mesto, v katerem je mogoče uresničiti svoje sanje, bi za Hollywood lahko rekli, da je „valilnica sanj", kraj, ki z bliščem in izobiljem obljublja nemogoče. A le tisti najsrečnejši si lahko privoščijo svoj košček ameriških sanj.

Bomo sledili Avstrijcem?
Tokrat vam za pokušino in navdih ponujamo kombinacijo starega in novega, tradicionalne kmečke gradnje s sodobnim preobratom, ki so jo mojstrsko uresničili naši severni sosedje.

Luksuzne pasje hiške
Domiselni oblikovalci in radodarni lastniki dandanes skrbijo, da pasja življenja kosmatih prijateljev v luksuznih domovanjih niso prav nič pasja. Da je razpon ''pasje arhitekture'' zares širok, se lahko prepričate na fotografijah v prispevku.

Brazilska krasotica v višavah
Še ena od razkošnih in dih jemajočih vil je našla svoje mesto v Sao Paulu, največjem brazilskem mestu, ki velja celo za največje mesto južne poloble. Arhitektka Monica Drucker je dokazala, da je vsega razkošja vajenim še vedno mogoče ustreči. Presodite, če ji je uspelo!

Luksuzna ementaler hiša
Sodobna arhitektura večkrat prestopa ustaljene meje in se pogosto spogleduje z umetnostjo, predvsem s kiparstvom. To vsekakor velja tudi za sodobno vilo ob Luzernskem jezeru, katere fasada še najbolj spominja na slavni švicarski sir.

Za kosmatince s stilom
Domiselni oblikovalci in radodarni lastniki dandanes skrbijo, da pasja življenja kosmatih prijateljev v luksuznih domovanjih niso prav nič pasja.