Dominvrt.si

največji

Priložnost, ki je ne smete zamuditi

V zadnjih letih tudi pri nas strmo narašča povpraševanje po sončnih elektrarnah. Kako tudi ne, ko pa je sončna energija skoraj brezplačna, s pokrivanjem lastne porabe električne energije pa občutno privarčujemo, hkrati pa smo neodvisni od nihanja cen energentov na trgu ter od gospodarskih in političnih dogajanj, ki lahko vplivajo na dobavo energentov.

Delovna akcija: pokukajte v prenovljeno hišo

Ana se v 5. oddaji odpravi v skriti kotiček naše prelepe domovine – na Štajersko. Zgodba štiričlanske družine Maučec jo je namreč tako ganila, da je komaj čakala, da jim pove veselo novico; teh v njihovem življenju ni bilo veliko. Končno pa je tudi zanje posijal žarek upanja.

Klaudiji se je v trenutku sesul svet

Klaudiji, ki smo jo spoznali v 3. oddaji Delovna akcija, je prometna nesreča, v kateri je umrl njen mož, spremenila življenje. V trenutku se ji je sesul svet. Če je do takrat verjela, da bo v roku petih let družinica zaživela v lepem prenovljenem domu, so se sanje razblinile.

Poglejte v notranjost hiše legendarnega gangsterja

Gromozanska luksuzna vila, v kateri je nekoč živel slavni gangster Al Capone, je naprodaj. Pokukajte v njeno notranjost in se poskusite v živeti v njegovo razkošno živjenje.

Znanost je pokazala: to vsebuje bolj srečen dom

Šopek svežih tulipanov, sveče z vonjem vanilije, pospravljena postelja ... To so le tri stvari, ki naj bi nas glede na študije, ki so jih opravili različni znanstveniki, spravljale v boljšo voljo in delale srečnejše. In to še ni vse! Preberite si še šest idej za dom, ki naj bi nas kot čarobna paličica spreminjale v bolj zadovoljne. Vse so precej preproste in jih ni niti težko niti drago uresničiti.

Zgodba, ki je ganila Slovenijo

Delovna akcija je oddaja, v kateri spreminjajo življenje na bolje. Tudi v Sloveniji namreč živi veliko posameznikov in družin, ki jim v življenju ni bilo postlano z rožicami. Kljub trudu in odrekanju namreč živijo v težkih razmerah in vsakršna pomoč jim pride še kako prav. Takšnim družinam bodo v oddaji prisluhnili in pomagali prenoviti dom. Tokrat sta bili na vrsti Polona in Tjaša.

Kako izbrati prave barve za svoj dom?

Dom je naše zatočišče in pomembno nam je, da se v njem dobro počutimo. Da bi to dosegli, ga moramo odeti v prave barve. A kako te izbrati? Je dobro, če se obdamo kar s svojo najljubšo barvo? Se je nekaterim barvam bolje izogniti, druge dodati le z detajli? Vse to smo vprašali tri oblikovalke.

Velika noč - največji in najpomembnejši krščanski praznik

Kristjani bodo v prihodnjih dneh obhajali svoj največji in najpomembnejši praznik - veliko noč, s katerim se spominjajo Jezusove smrti in vstajenja od mrtvih. Dogajanje bo vrhunec doseglo z velikonočnim tridnevjem, ki se bo začelo na veliki četrtek in končalo na velikonočno nedeljo. Sledil bo velikonočni ponedeljek, ki je dela prost dan.

Kmetje s ponedeljkom lahko oddajo vloge za letošnje subvencije

Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja bo v ponedeljek začela kampanjo zbiranja vlog za kmetijske subvencije, ki jih morajo kmetje oddati do 6. maja. Kmetje lahko za pridobitev plačil prijavijo le površine, ki jih obdelujejo zase, direktor agencije Benedikt Jeranko pa pričakuje, da bo letos oddanih približno 57.000 vlog.

Zakonca Komar sta bila dolga leta nezadovoljna, danes pa ...

Načinov, kako privarčevati pri elektriki in ogrevanju, je veliko, a včasih je za nižji mesečni račun ter vsesplošno zadovoljstvo dovolj že en sam ukrep – zamenjava dobavitelja. To dokazuje tudi primer zakoncev Komar.

V Murski Soboti ogrevanja z geotermalno vodo za zdaj ne bo, v Lendavi ga hvalijo

V Pomurju že dolgo načrtujejo ogrevanje stanovanj z vročo podzemno vodo, a novi sistem koncesij za geotermalno vodo je načrte za tako ogrevanje v Murski Soboti kljub novim vrtinam v ta namen povsem podrl. V Lendavi, kjer sistem deluje že več let, pa trdijo, da je izkoriščanje gospodarsko in okoljsko upravičeno.

Petina slovenskih gospodinjstev razmišlja o spremembi načina ogrevanja

Dobra petina slovenskih gospodinjstev razmišlja o prehodu na drugačen način ogrevanja prostorov ali dopolnitvi obstoječega načina ogrevanja, saj jim to predstavlja največji strošek za energijo. Vse več gospodinjstev pri tem motivira tudi zmanjšanje vplivov na okolje, ki jih povzročajo z gretjem, kažejo izsledki letošnje raziskave REUS.

Mini hiške, ki jemljejo dih

Vsak si želi imeti dom, ki bo povsem ustrezal željam in potrebam posameznika. Nekateri sanjajo o vilah in dvorcih, drugi si želijo čim manjšega in funkcionalnega stanovanja. Medtem ko nekateri samo sanjajo o svojem sanjskem domovanju, so drugi svoje sanje s pomočjo kreativnih arhitektov in zadostnih finančnih sredstev spremenili v resničnost. Predstavljamo 13 najbolj 'odbitih' mini hišk sodobnega časa!

"Ponudba je bila tako ugodna, da bi bil greh, če je ne bi izkoristil."

V zadnjih letih se je izjemno povečalo zanimanje za samooskrbo z električno energijo, posledično pa strmo narašča povpraševanje po lastnih sončnih elektrarnah. Pred kratkim sta si jo omislila tudi zakonca Štebljaj iz Ljubljane, s čimer sta uresničila dolgoletno željo.

Mladim prijazna stanovanjska politika

V Sloveniji 85 odstotkov mladih živi pri starših, zato so se v SD odločili, da pri pripravi strankarske politike za prihajajoče volitve zagrizejo tudi v vprašanje stanovanjske problematike mladih.

Cene električne energije in plina nižje

Cene električne energije za gospodinjstva v EU so se v prvem polletju glede na enako obdobje lani v povprečju znižale za 0,5 odstotka, cene plina pa za 6,3 odstotka. V Sloveniji, kjer so cene sicer pod povprečjem EU, se je elektrika pocenila za 0,6 odstotka, zemeljski plin pa za 7,7 odstotka, je danes objavil evropski statistični urad Eurostat.

Hiša, ki jo je mogoče postaviti v pičlih šestih urah

Ni nujno, da je gradnja hiše ali postavitev montažne različice dolgotrajen proces in velik finančni zalogaj. To je dokazal italijanski arhitekt Renato Vidal. Zasnoval je modularno hišo, ki jo je mogoče postaviti v pičlih šestih urah, stane pa tretjino manj kot podobne rešitve.

Preverite, kako privarčevati pozimi

Načinov, kako zmanjšati toplotne izgube v stanovanju in posledično tudi stroške ogrevanja, je veliko. Za doseganje najvišje energetske učinkovitosti bi bilo sicer potrebno sanirati celoten objekt, a ker gre za investicijo, ki si jo mnogi težko privoščijo, bo dovolj že, če boste z energijo ravnali premišljeno in investirali v nov ogrevalni sistem ali zamenjali ponudnika.

Gre za pogoste težave hišnih ljubljenčkov

Na zdravje in kakovost našega življenja v največji meri vpliva prehrana in nič drugače ni pri naših ljubljenčkih. A če se še tako trudimo in mu kupujemo ter pripravljamo uravnoteženo prehrano, bogato z vitamini in minerali, sam ne ve, kaj je zanj dobro, in sledi svojemu smrčku. Tako lahko mimogrede med sprehodom zaužije kak kos mrhovine, poliže posoljen sneg ali ga obiski skrivaj hranijo z nezdravimi priboljški, vse to pa hitro lahko pripelje do zastrupitev ali drugih prebavnih težav.

Slovenci smo največ energije porabili za ...

V Sloveniji je bilo lani končni rabi namenjene okoli 206.000 terajoulov (TJ) energije, kar je štiri odstotke več kot leta 2015. Gospodinjstva so porabila nekaj manj kot četrtino te energije, največ je je bilo namenjene za ogrevanje prostorov. Najbolj pogost energent v gospodinjstvih so bila lesna goriva, je objavil statistični urad.

Brez nje si več ne predstavljamo poletja, a lahko škodi našemu zdravju

Kot vsaka stvar ima tudi klima svoje dobre in slabe strani. Čeprav si brez nje skoraj več ne predstavljamo življenja, ta lahko resno ogrozi naše zdravje, v kolikor je redno ne čistimo in vzdržujemo, predvsem pa zna biti škodljiva, če je ne uporabljamo pravilno.

To so najlepše stavbe na svetu

Na svetu je na stotine stavb, tako tistih izpred nekaj stoletij kot sodobnih, ki veljajo za prave arhitekturne mojstrovine. V videu si lahko ogledate, kateri 10 stavb v letošnjem letu kraljuje na samem vrhu lestvice najlepših na svetu.

Kmetijska suša na jugovzhodu že drsi v ekstremne razmere

Lokalne padavine so ponekod sicer popravile stanje vodne bilance površinskega sloja tal, a kmetijska suša se od aprila predvsem na jugovzhodu države močno zaostruje. Na Dolenjskem, delu Posavja (Krško-Brežiško območje) in v delu Bele Krajine stanje površinskega sloja tal tako že od sredine junija drsi v ekstremne sušne razmere, opozarjajo na Arsu.

Kaj storiti, če klimatska naprava ne deluje dobro?

Imate občutek, da vaša klimatska naprava ne hladi tako, kot bi morala? Je glasnejša kot običajno? Se iz nje širijo neprijetne vonjave? Potem je skrajni čas za redni letni servisni pregled in čiščenje naprave, opozarjajo na Zvezi potrošnikov Slovenije.

Fasada kot naložba

Ali ste vedeli, da kar 78% vse porabljene energije v gospodinjstvu porabimo za ogrevanje? In da največ toplote (kar 35%) »uide« skozi zidove? Varčevanje z energenti je vse bolj pomembna tema še posebej zato, ker je to pomembna postavka vsakega družinskega proračuna.

To morate vedeti vsi ljubitelji jajčevcev

Jajčevec je zadnja leta nadvse priljubljena zelenjadnica, zato ni nič čudnega, da vse več ljudi najde prostor zanj tudi na svojem vrtičku. Če tudi vi razmišljate, da bi jajčevce gojili sami, vam bodo zagotovo v pomoč koristni nasveti, ki jih najdete v nadaljevanju.

Smo na pragu sprememb

V naslednjih treh letih bo Slovenija morala na pot energetske oskrbe iz obnovljivih virov. Zaveza, ki smo jo, kot tudi ostale države, dali Evropi, pravi, da bomo 25 odstotkov vse energije, ki jo porabimo, pridelali iz sonca, vetra, vode ...

Presenečeni boste, koliko lahko prihranite

Ob gori položnic, ki nam vsak mesec povzročajo sive lase, najbolj izstopata položnici za ogrevanje in elektriko. Sicer je mogoče s pametnim ravnanjem in varčnimi napravami kar nekaj privarčevati, a roko na srce, investicije v nove energetsko bolj učinkovite in varčne naprave si marsikdo ne more privoščiti, če to ni nujno potrebno, zato je najbolj preprost in tudi s finančnega vidika dolgoročno najbolj učinkovit ukrep zamenjava dobavitelja.

Zakaj ne bi izkoristili sončne energije in privarčevali?!

Zbiralniki sončne energije (ali sončni kolektorji) so najbolj poznan, preprost in učinkovit način izrabe sončne energije. Z njimi lahko v dnevih, obsijanih s soncem, zadostimo vsem potrebam po topli sanitarni vodi v gospodinjstvu. Ko je sončnih žarkov manj, zagotavljajo od 70 do 75 odstotkov potreb po topli vodi, spomladi in jeseni pa so dobrodošla podpora ogrevanju prostorov, pojasnjujejo na Zvezi potrošnikov Slovenije.

Zanimanje tujcev za slovenske nepremičnine v porastu

V letu 2016 se je zanimanje tujcev za nakup nepremičnine v Sloveniji močno povečalo. Kupili so jih kar 28 odstotkov več kot leto prej, ugotavlja Geodetska uprava RS. Tujci so v Sloveniji največkrat kupili hišo ali stanovanje, med njimi pa so bili najpogosteje kupci iz sosednjih držav.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 984