Dominvrt.si

stroji za gospodinjstvo

Pravilno pranje v pomivalnem stroju

Ali obstaja še kakšen slabši trenutek v kuhinji kot takrat, ko iz pomivalnega stroja vzamete posodo in je ta še vedno umazana?

Načini za podaljšanje življenjske dobe gospodinjskih naprav

Ko kupite aparat za dom, pričakujete, da bo delal čim dlje. Vendar se včasih kaj pokvari in morate aparat popraviti ali kupiti novega. Na srečo lahko z nekaj koraki poskrbite, da bodo vaši gospodinjski aparati zdržali čim dlje.

9 slabih čistilnih navad, za katere niste vedeli, da jih imate

Mnogi ljudje si nevede otežijo gospodinjska opravila. V nekaterih primerih pa po naključju pustijo svoj dom še bolj umazan kot prej. 

Razbijamo mite o pomivanju posode na roke

Marsikdo razmišlja, kaj je bolj ekonomično in higienično - pomivanje posode na roke ali uporaba pomivalnega stroja? Ste se kdaj vprašali, koliko vode porabimo pri enem in drugem?

Poglejte, kako kar najbolje izkoristiti svoj pomivalni stroj

Pomivalni stroji nam prihranijo veliko dragocenega časa, ki bi ga sicer izgubili z nepotrebnim pomivanjem posode na roke. Da pa bo delal čim dlje in boljše, moramo paziti, kako z njim rokovati.

Ali res veste vse o pranju perila?

Ko perete brisače ali športna oblačila, ne uporabljajte mehčalca. Kavbojke in bombažne majice pa, preden jih položite v pralni stroj, obrnite od znotraj navzven. Kaj bi še lahko vedeli o pranju perila, a morda ne veste?

Kako gospodinjiti v starosti?

Pranje, sušenje, likanje perila postane težko opravilo za starejše. Že ko smo na višku svojih moči, a obremenjeni z vsakodnevnimi obveznostmi, je skrb za perilo nadloga in obveza, ki je marsikomu odveč in vzame veliko dragocenega časa. Tudi če je pri hiši sušilni stroj, je dela še vedno dovolj. Sicer mnogi danes menijo, da je likanje vsega perila nepotrebno in likajo le srajce, bluze in podobno.

Novi ukrepi za večjo energijsko učinkovitost gospodinjskih aparatov

Iz Zveze potrošnikov Slovenije so sporočili, da je bil sprejet sveženj ukrepov v okviru prizadevanj za bolj varčne in okolju prijazne naprave in aparate pod oznako Ecodesign. Novi ukrepi naj bi prinesli izboljšave pri naslednjih izdelkih: svetila, hladilniki, televizorji, pomivalni stroji in pralni stroji.

V moderni kuhinji ne sme manjkati

Sodobni pomivalni stroji nam omogočajo, da se lažje prilagajamo hitremu tempu in dragoceni čas prihranimo za lepše stvari, kot je pomivanje posode. Še več, s pomivalnimi stroji nove generacije je pomivanje posode edinstvena izkušnja. Več o tem si lahko preberete v nadaljevanju.

Le tako se oblačila ne bodo uničila!

Čeprav se zdi, da vzdrževanje oblačil ni ravno znanost, se nemalokrat zgodi, da barve naših najljubših kosov hitro zbledijo, belo perilo že po nekaj pranjih posivi, tkanine izgubijo mehkobo in čvrstost, oblačila se bodisi skrčijo bodisi raztegnejo, da o trdovratnih madežih niti ne izgubljamo besed. Tovrstnim nevšečnostim se lahko izognemo s poznavanjem tkanin oziroma pravilnim vzdrževanjem le-teh in seveda z nakupom kakovostnega pralnega stroja.

Kako ravnati s kosovnimi odpadki?

Kljub temu, da naj bi s spremembo sistema odvoza kosovnih odpadkov pred nekaj letih izboljšali stanje, še vedno v černih zabojnih najdemo nemalo elektronske opreme, pohištva, celo gospodinjskih aparatov, tovrtni odpadki pa se kopičijo tudi na divjih odlagališčih. V nadaljevanju preverite, kako ravnati s kosovnimi odpadki.

Ali res vsa čistila uničijo bakterije?

Vsakdo ima svoja prepričanja, kako čistiti določene stvari v domu: nekatere nasvete smo dobili od svojih babic, druge smo prebrali v časopisih. Nekaterih nasvetov se trdno oklepamo, vendar pa je med njimi tudi veliko zmotnih. Poglejte, ali ste tudi vi verjeli katerim od teh.

Slovenija: Novosti, ki jih morate poznati!

Posodobitev energijske nalepke sodi v sklop ukrepov "Energijska učinkovitost je na prvem mestu". Gre za dve večji spremembi: posodobitev energijske nalepke in uvedbo baze podatkov o izdelkih.

Da vas pomivalni stroj ne bo nikoli več razočaral

Raziskave kažejo, da je prav pomivalni stroj gospodinjski aparat, ki nas najpogosteje razočara. Spomnite se samo, kolikokrat ste isto posodo pomivali dvakrat, ker se prvič ni dobro pomila. Če posoda po pranju ni čista, imate morda zamašene odprtine na razpršilcu, trdovratne maščobe pa se boste znebili tako, da zvišate temperaturo grelnika.

Tudi vi delate te napake? Nikar!

Pranje perila že dolgo ni več nobena umetnost, predvsem zato, ker so sodobni pralni stroji opremljeni z moderno tehnologijo in tako ’pametni’, da nam sami narekujejo, koliko perila lahko damo v boben, pri kateri temperaturi naj peremo in še bi lahko naštevali, a kot prvo - žal nima vsako gospodinjstvo najnovejšega stroja in kot drugo – vedno se lahko zaradi previdnosti kaj zalomi. Preverite, ali tudi vi delate te napake!

Razmislite, kje boste naslednjič sušili perilo!

Znano dejstvo je, da na porabo električne energije v gospodinjstvu najbolj vplivata način ogrevanja in priprava sanitarne vode. Na višino računa za električno energijo vpliva tudi to, katere aparate imate nameščene v svojem domu, katero vrsto energije porabljajo, prav tako pa je pomembno tudi, kako in kdaj jih uporabljate.

Življenje spreminjajo že malenkosti

Pogosto se niti ne zavedamo, koliko energije doma potratimo iz čiste neprevidnosti, včasih iz nevednosti. A lahko je tudi drugače, saj smo za spremembo v načinu razmišljanja in tudi ravnanja najbolj odgovorni sami. Kako doma privarčevati z energijo?

Varčujete z elektriko?

S prekomerno in nepremišljeno porabo električne energije po nepotrebnem višamo stroške v gospodinjstvu. In ne le to, prispevamo tudi k obremenjevanju okolja. Zato je vsake toliko smiselno premisliti, kako svoje navade preoblikovati tako, da bi energijo rabili čim bolj učinkovito!

Kako pa vi sušite rjuhe?

Pozabite na sušilni stroj. Bodite ekološki in se vrnite v stare čase ter oprano perilo sušite na sušilni vrvi ali na stojalu za perilo.

ISSN 2630-1679 © 2024, Dominvrt.si, Vse pravice pridržane Verzija: 984