trebuhu

Manjka mu sorodna umetniška duša
Vojko je prava umetniška duša. V roke rad prime kitaro in v svojem vinogradu zapoje. Njegov vinograd pa ni navdih smo za petje, ampak tudi za pisanje zgodb in pesmi. Manjka pa mu sorodna umetniška duša.

Ker je vedno na traktorju, ga kličejo modri dirkač
27-letni Matej je do zdaj dajal prednost službi, a kot pravi sam, je treba misliti tudi nase, zato bi si rad našel dekle, s katerim bi si ustvaril družino. Je hudomušen in deloven človek, ki mu na kmetiji manjka le še dekle.

Najhuje je biti sam zvečer, med prazniki, dopusti, v nedeljo
"Želim si partnerja, ki bi v teh letih vedel, kaj želi. Kaj bi rad. Želim si, da je resen, pošten, da se z njim da pogovarjati. Da ne skriva svoje zgodovine. Kar smo preživeli, je mimo. Hočem lepo jesen življenja z nekom, ki bi bil pošten, dober," je želja simpatične Nada.

Njegov traktor je najhitrejši v Sloveniji
38-letni Damjan je zidar in gozdar s Prevalj. Vikende najraje preživlja s hčerko v toplicah ali na morju. Dvakrat na teden igra odbojko, pozimi pa se z motornimi sanmi rad odpravi v gore. Je zelo čustven moški, ki si vse vzame k srcu. Išče ljubezen, saj vse ostalo že ima.

Jure skrbi tudi za nepokretnega dedka
23-letni Jure je moral že zgodaj odrasti, kajti prevzel je skrb za kmetijo in starega očeta. Tako je njegov dan razpet med službo in kmetijo, a najde si tudi nekaj časa zase, ko sede na motor. Na lepi kmetiji pa manjka le še simpatično dekle, ki ima na svet enak pogled kot simpatičen Jure.

Ustvaril si je raj med oljkami, išče še ljubezen
Ljubezen po domače je v preteklosti združila že mnogo osamljenih src. In to lepo misijo nadaljuje tudi v novi sezoni. Tanja Postružnik Koren je tako našla devet novih podeželskih junakov, ki že čakajo na vaša pisma. Spoznajte Draga, ki uživa med svojimi oljkami.

Predstavljamo vam Taia, novega člana družine šimpanzov
V domovanju šimpanzov mama Neža in oče Boris znova zibata, so sporočili iz ljubljanskega živalskega vrta. Petletna Leona je namreč sredi januarja dobila bratca, ki so ga poimenovali Tai. Novih družinskih članov so se razveselili tudi pri grebenastih gekonih, črnih čopičarkah, kengurujih in surikatah.

Je pravi balzam za prebavila, sečila in rodila ...
Ugodno deluje na prebavila, rodila in sečila, pomaga pri migreni in spodbuja spolno slo. Uporabljamo ga za juhe, omake, solate, enolončnice ... Je nezahteven za vzgojo in uspeva na vseh vrstah tal, tudi v posodah ... Več kot dovolj razlogov torej, da si to pomlad luštrek omislite tudi na domačem vrtičku ali balkonu.

Načini, kako narediti posteljo 10-krat bolj udobno
Ko zima udari z vso močjo, postajajo tiste prijetne noči v postelji bolj resničnost kot le oddaljena fantazija. Če želite imeti čim udobnejšo posteljo, obstaja nekaj preprostih in poceni idej, ki vam bodo pomagale poskrbeti še za večje udobje.

Zakaj se psi slinijo?
Mokra, sluzasta slina je sovražnik skoraj vsakega lastnika psov, toda za tem se lahko skriva tudi resen razlog, zato slinjenja ne ignorirajte.

Ganljivo: prenova hiše družine Ržen nas je pustila odprtih ust
Dom družine Ržen je bil potreben resnično temeljite prenove od tal do stropa, dodatnega nadstropja, celo fasade in izoliranja podstrešja. Mojstri so takoj vedeli, da jim prenova ne bo uspela v zadanih petih dneh, a vsa dela so jim vseeno uspela v neverjetnih devetih dneh. Srčna družina Ržen je končno dobila topel, hkrati pa varen dom, vreden življenja!

Kako izbrati pravi vzglavnik?
Po dobrem spancu se zbudite čili in spočiti, polni veselja, da je pred vami nov dan. Da bi to dosegli, je pametno preveriti, kakšen vzglavnik imate in ali je pravi za vas. To je odvisno od tega, v kakšnem položaju spite.

Poznate nevarne snovi v vašem domovanju?
Pri uporabi določenih čistil morate biti izjemno previdni, saj so lahko ob nepravilni uporabi zelo nevarna. Enako velja za osvežilce zraka, ki se jim boste po prebiranju spodnjih vrstic verjetno odrekli.

Kako pomagati pri strahu pred pokanjem
Medtem ko se mi veselimo lučk, vrveža po mestnih ulicah, v končni fazi pa tudi ognjemetov, vse skupaj za živali predstavlja velik stres. Kako pomagati živalim, da zanje vse skupaj čim bolj mirno mine?

Vse, kar morate vedeti o negi tačk pozimi
Ko temperature padejo pod ledišče, so za nas nevarni poledeneli pločniki in ceste. Te pristojne službe običajno na debelo potresejo s soljo, ta pa je vse prej kot prijazna za naše 4-nožne prijatelje.

Povej, kako spiš, in povem ti ...
Ko smo mladi, se nam izbira vzglavnika morda ne zdi tako pomembna. A dolgotrajno spanje na napačnem vzglavniku ima lahko kar hude posledice.

Gobarji, pozor: te gobe nikar ne nabirajte!
V zadnjih tednih so fotografije gob preplavile družbena omrežja. Gobe so med Slovenci zelo priljubljene, pripravimo pa jih lahko na številne načine. Pozorni pa morate biti, kakšne gobe nabirate, saj največ zastrupitev pride ravno zato, ker nabiralci strupene gobe zamenjajo z užitnimi.

Prepoznate pike teh žuželk?!
Praktično nemogoče je, da bi se izognili pikom žuželk. Posebej poleti so žuželke bolj dejavne, po drugi strani pa tudi mi preživimo več časa v naravi in smo morebitnim pikom bolj izpostavljeni. Piki so lahko pekoči, boleči, srbeči ... poleg tega pa žuželke prenašajo tudi bolezni. Pa znate že po piku razločiti, katera žuželka vas je obdelala?

10 napak, ki jih delamo lastniki psov
Žal lastniki prepogosto pri prehrani psa delamo osnovne napake, s čimer našemu ljubljenčku le škodimo. Svetovalka za prehrano psov in mačk Daša Korže, mag. inž. zoot., pojasnjuje, katerim napakam se moramo izogibati, če želimo zdravega psa s sijočo dlako.

V tem času še posebej pazite na najmlajše
Otroci poleti večino časa preživijo zunaj in mimogrede se lahko zgodi, da jih piči komar, pajek, mravlja, muha ali osa. Večina žuželk ni strupenih, vendar lahko njihov pik izzove alergično reakcijo.

Najpogostejši rakavi tumorji pri psih
Rak žal ne prizanaša niti našim štirinožnim prijateljem, pravzaprav je eden najpogostejših vzrokov smrti pri starejših psih. V nadaljevanju lahko preberete, kateri so najpogostejši maligni tumorji pri psih in kako jih lahko prepoznate.

Nevarnosti, ki jih prinašajo hišni ljubljenčki
Hišni ljubljenčki so nam v veselje, a če nismo previdni, lahko od njih staknemo tudi kakšno bolezen. Tukaj je šest obolenj, ki se lahko z vaše domače živali prenesejo na vas in vaše bližnje.

To morate vedeti!
Čemaž, tudi gozdni, divji ali medvedji česen, kačji lek ali štrkavec, ki so ga poznali že stari Rimljani, raste od marca do junija in cveti aprila in maja v vlažnih listnatih gozdovih, večinoma v hrastovih, gabrovih ali bukovih. Ima malo morje zdravilnih učinkov, in če le imate možnost, ga posadite kar na svojem vrtu!

Lastniki psov bodite še posebej previdni
Od zgodnje pomladi do pozne jeseni tako na nas kot tudi na naše ljubljenčke prežijo klopi, zunanji zajedavci, ki prenašajo številne nevarne bolezni, za naše štirinožne prijatelje pa so nevarne tudi bolhe, ki povzročajo številne kožne nevšečnosti. Slednje so tudi vmesni gostitelj pasje trakulje, ki je pogosta tako pri psih kot tudi pri mačkah. Spoznajmo male ’sovražnike’!

Pozor, če imate majhne otroke!
Nekatere rastline ne sodijo v stanovanje, saj so strupene, kar je še posebno nevarno, če imate otroke. Ena najnevarnejših sobnih rastlin je difenbahija, ki lahko pri zaužitju povzroči motnje govora, še posebej strupeno je njeno steblo.

To so strupene rastline pri nas!
Ob lepšem vremenu so družine tudi več zunaj, in ko malčki skačejo naokrog, je dobro, da ste pozorni na strupene rastline. Kakšni so simptomi, če otroka po roki oplazi strupena rastlina? Kaj se zgodi, če jo malček poje? Kako se moramo v takšnem primeru odzvati starši?

Pomagajo odpravljati prebavne težave in slab zadah, razstrupljajo jetra ...
Vrtičkarici Metka in Tina sta se odpravili k prijateljem na Primorsko, kjer sta se podučili o istrski artičoki. Ta dragocena rastlina je zelo zdravilna in je prava kulinarična poslastica, a je vse premalo poznana. Kako zelo je zdravilna in uporabna, si preberite v nadaljevanju.

Kakšen je idealen za vas?
Prevračanje, obračanje, tiščanje in kup drugih motenj spanja ... Posledica: trd vrat in boleč ramenski obroč. Mogoče pa je vzglavnik tisti, ki vam dela preglavice? Če je tako, kar v akcijo za pravim!

To morate vedeti!
Čemaž, tudi gozdni, divji ali medvedji česen, kačji lek ali štrkavec, ki so ga poznali že stari Rimljani, raste od marca do junija in cvete v aprilu in maju v vlažnih listnatih gozdovih, večinoma v hrastovih, gabrovih ali bukovih. Ima malo morje zdravilnih učinkov, in če le imate možnost, ga posadite kar na svojem vrtu! Več o čemažu nam bosta zaupali Tina in Metka v 9. oddaji Vrtičkanje druge sezone.

Pomembno opozorilo vsem lastnikom psov!
Od zgodnje pomladi do pozne jeseni tako na nas kot tudi na naše ljubljenčke prežijo klopi, zunanji zajedavci, ki prenašajo številne nevarne bolezni, za naše štirinožne prijatelje pa so nevarne tudi bolhe, ki povzročajo številne kožne nevšečnosti. Slednje so tudi vmesni gostitelj pasje trakulje, ki je pogosta tako pri psih kot tudi pri mačkah. Spoznajmo male ’sovražnike’!